V Opavě vzniklo Kulturní centrum Tvořivé společnosti

AllatRa je nové náboženské hnutí, které se rychle mění a vyvíjí. Jeho zakladatel a vůdce Igor Michajlovič Danilov se po razii na Ukrajině stáhl z veřejného prostoru. Hnutí se v něm v posledních letech prezentuje prostřednictvím svého nejvýznamnějšího projektu Tvořivá společnost. Viditelnou tváří tohoto projektu se nyní stal Egon Cholakian, který je ve videu Tvořivé společnosti představen (ve 30. minutě) takto:

Lobbista v americkém Kongresu a Bílém domě, člen projektového týmu pro „Future Circular Collider“ (budoucí kruhový urychlovač) v laboratoři CERN a člen skupiny uživatelů Národního komplexu laserové termonukleární reakce v Lawrence Livermore National Laboratory, lektor a člen Mezinárodní asociace lektorů zpravodajských služeb.

Prezentace Manipulátoři.cz ovšem pravdivost tohoto profesního profilu zásadně zpochybnila. Cholakian měl také hlavní projev při světové konferenci o klimatické krizi, kterou uspořádalo hnutí AllatRa v sobotu 11. května v Praze ve velkém sále paláce Lucerna (více viz zde).

Tato konference sice nebyla veřejně propagována, ale jinak hnutí AllatRa vystupuje nadále na veřejnosti aktivně. Podobně jako kdysi v Praze nebo v Brně se i nyní (10. 6.) chystá Den otevřených dveří Tvořivé společnosti v Liberci. A na začátku května (7. 5.) vzniklo v Opavě nové kulturní centrum, které také provozují aktivisté Tvořivé společnosti. V centru je kavárna přívětivá pro matky s dětmi, kde se konají kreativní aktivity pro děti (např. Tvořivé sušenky) i pro dospělé (kurs sushi). Zajímavým nápadem je kolo, na němž si děti mohou šlapáním připravit vlastní smoothie. V kavárně se každé úterý koná i program SWAP, jehož prostřednictvím jsou věci, které již neslouží, jednak darovány a jednak darem (zdarma) přijímány. Připravována byla i oslava Dne dětí. Provozovatelé pořádají samozřejmě i přednášky na témata blízká Tvořivé společnosti, například „Co se děje s klimatem“ nebo „Neznámá historie – Atlantida“. Na každý pátek jsou ohlášeny diskuse o klimatických změnách na planetě Zemi, což je hlavní téma Tvořivé společnosti. Více o Kulturním centru Opava je na facebookovém profilu Renáty Valečkové nebo Kulturního centra.

Všechny fotografie: Kulturní centrum Opava.

Psali jsme v Dingiru:

Jakub Ludvík, Úspěch i neúspěch hnutí Allatra: Mileniální hnutí hledá nové členy i v české společnosti, Dingir 25 (2), s. 38–40. Více zde.

Související články:

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Dle hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Jahl
Jakub Jahl
4. 6. 2024 11:14

Danilov se nestáhl z veřejného vystupování a videí po zásahu na Ukrajině, ale po nalezení a odhalení investigativní novinářkou Kristinou Cirokovou v prosinci 2023.