Vychází český mezináboženský kalendář

Dnes vychází v nakladatelství Dingir Mezináboženský kalendář pro rok 2022 křesťanského a občanského letopočtu. Obsahuje svátky pěti hlavních náboženských tradic (hinduismu, buddhismu, judaismu, křesťanství a islámu), přičemž křesťanství je rozděleno na východní a západní. Vedle těchto hlavních tradic jsou okrajově zmíněny i svátky drúzů a samaritánů. Naopak poměrně dost svátků je z občanského kalendáře. Podrobnější pojednání o řadě svátků již přinesl Náboženský infoservis, další se chystají v roce 2022.

Hlavním autorem kalendáře je Mikuláš Vymětal, redakci provedl Zdeněk Vojtíšek. Kalendář se stane přílohou prosincových čísel časopisů Protestant, Tvůrčí životDingir. Jedná se plnobarevný jednostranný tisk na křídovém papíře ve formátu A3.

Kalendář je možné získat také bez časopisu, a to objednávkou v e-shopu nakladatelství Dingir nebo na adrese dingir@dingir.cz. Cena kalendáře je 10,- Kč (poštovné: 23,- Kč). Kalendář je také možné po objednání vyzvednout ve vrátnici Husitské teologické fakulty UK, Pacovská 4, Praha 4.

 

Související články:

Advent – V očekávání Vánoc

Chanuka – oslava osvobození v rodinném kruhu

Vánoce – svátek známý i neznámý

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments