Vychází český mezináboženský kalendář

Dnes vychází v nakladatelství Dingir Mezináboženský kalendář pro rok 2022 křesťanského a občanského letopočtu. Obsahuje svátky pěti hlavních náboženských tradic (hinduismu, buddhismu, judaismu, křesťanství a islámu), přičemž křesťanství je rozděleno na východní a západní. Vedle těchto hlavních tradic jsou okrajově zmíněny i svátky drúzů a samaritánů. Naopak poměrně dost svátků je z občanského kalendáře. Podrobnější pojednání o řadě svátků již přinesl Náboženský infoservis, další se chystají v roce 2022.

Hlavním autorem kalendáře je Mikuláš Vymětal, redakci provedl Zdeněk Vojtíšek. Kalendář se stane přílohou prosincových čísel časopisů Protestant, Tvůrčí život a Dingir. Jedná se plnobarevný jednostranný tisk na křídovém papíře ve formátu A3.

Kalendář je možné získat také bez časopisu, a to objednávkou v e-shopu nakladatelství Dingir nebo na adrese dingir@dingir.cz. Cena kalendáře je 10,- Kč (poštovné: 23,- Kč). Kalendář je také možné po objednání vyzvednout ve vrátnici Husitské teologické fakulty UK, Pacovská 4, Praha 4.

 

Související články:

Advent – V očekávání Vánoc

Chanuka – oslava osvobození v rodinném kruhu

Vánoce – svátek známý i neznámý

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments