Svědkové Jehovovi obnovují tradici sjezdů, dva se konají v Praze

Jedním z důležitých prvků života ve společenství svědků Jehovových je konání tzv. regionálních sjezdů. Společenský život a setkávání v rámci svého společenství je pro příslušníky této náboženské společnosti zásadní prakticky i symbolicky: masové akce konané většinou na sportovních stadionech mají celosvětově totožný obsah, jsou místem křtů nových členů i názornou demonstrací početnosti společenství, jednoty a láskyplného soužití v očekávaném Božím království (viz např. zde a zde v internetové prezentaci svědků Jehovových).

Před pandemií se každoročně konaly tisíce sjezdů – v roce 2019 jich bylo celkem 5752, největšího z nich ve Phoenixu se účastnilo 40 tisíc lidí. Od března 2020 svědkové v souladu s protipandemickými opatřeními všechna shromáždění zrušili: uzavřeli modlitebny a shromáždění přenesli do virtuálního prostoru, přerušili svůj charakteristický způsob misie v ulicích a „od domu k domu“ a nahradili ho psaním dopisů. Sály království se pro bohoslužby znovu otevřely v dubnu 2022, během jara se misionáři s časopisy vrátili do ulic a v září obnovili také návštěvy v domácnostech.

Počínaje pátkem 2. června 2023 se začaly konat také již zmíněné regionální sjezdy. Ten první se konal v Long Beach Areně v Los Angeles a během léta se jich na stejném místě uskuteční ještě dalších dvanáct, celkem je očekáváno až 80 tisíc účastníků. Po celých Spojených státech amerických proběhne sjezdů asi 700 ve 144 městech. Také v Praze budou dva regionální sjezdy: ve druhém a třetím červencovém víkendu je bude hostit holešovická Sportovní hala Fortuna. Společným tématem sjezdů pro rok 2023 je výzva: „Buďte trpěliví“.

S využitím informací publikovaných v Religion News Service

Časopis Dingir s tématem „Svědkové Jehovovi a vývoj jejich společenství“.

Psali jsme v Dingiru:

téma čísla 3/2009: Svědkové Jehovovi a vývoj jejich společenství (plný text čísla zde)

Související příspěvky:

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments