Dnes se otevírá „Lví brána“

Podle některých astrologů a příznivců současné alternativní spirituality se dnes otevírá (či přesněji: kulminuje) „Lví brána“ nebo také „Lví portál“, případně „Lví brána 8:8“. Numerologicky významné datum obsahuje dvě osmičky – symbolizující jakési dva pilíře otevírající se brány –, astrologicky je slunce ve znamení Lva a z hlediska lunárního cyklu se nacházíme přibližně uprostřed mezi novoluním a úplňkem ve Lvu.

Podle některých příznivců alternativní spirituality (viz např. zde nebo zde je Lví portál obdobím mimořádného zintenzivnění energií. To má přinést větší hojnost a možnost manifestace (vědomým postojem si utvářet vlastní realitu), ale může způsobit také turbulentní pocity a „karmické zkoušky“.

Tento těžší rozměr by se měl týkat především celospolečenského, světového dění a úzce prý souvisí s dalším aktuálním astrologickým úkazem, totiž konjunkcí planety Uran se severním lunárním uzlem. Podle moderní astrologie je Uran „planeta revolucionář“, působící neklid, nejistotu, otřesy a překvapení. Vliv Uranu nutí ke změně úhlu pohledu.

Postupné otevírání Lví brány a s ní očekáváné energetické změny údajně započaly již vstupem slunce do znamení Lva (22. 7.), gradovaly během novoluní ve Lvu (28. 7.), dnešním dnem vrcholí (8. 8.), budou pokračovat úplňkem ve Lvu (16. 8.) a zřejmě budou doznívat, dokud slunce neopustí znamení Lva (23. 8.)

Koncept Lví brány je spjatý rovněž s náboženstvím starověkého Egypta. Lví brána totiž spadá do období, kdy dochází k heliaktickému východu Síria. Sírius je nejjasnější hvězda noční oblohy a zaujímala či stále zaujímá významnou úlohu v mnoha náboženstvích světa. Staří Egypťané dali Síriu jméno Sopdet a zobrazovali jej buď jako bohyni s hvězdou na hlavě, případně jako ležícího býka (více zde). Heliaktický východ Síria oznamoval počátek nilských záplav, které byly předpokladem úrody a materiálního přežití starých Egypťanů.

Významnou roli měl Sírius hrát také v náboženských představách afrického národa Dogonů, nicméně se ukazuje, že souvislost mezi Dogony a Síriem je spíše konstruktem francouzského antropologa Marcela Griaulea (1898-1956); více v článku Ondřeje Havelky.

Příznivci současné alternativní spirituality, zejména pokud se zabývají astrologií nebo exopolitkou, označují Sírius za „duchovní slunce“. Vliv Síria na spirituální vývoj lidstva považují za mimořádně významný a příznivý. Někdy se v souvislosti s heliaktickým východem Síria hovoří o Lví bráně také jako o „Sírianském portálu“ (viz zde).

Kromě nebeských těles hrají v konceptu Lví brány významnou roli i čísla. Konkrétně číslice osm. Osmička je považována za číslo hojnosti a moci stejně jako za most mezi spirituální a materiální sférou. Otočíme-li osmičku o devadesát stupňů, uvidíme matematický symbol pro nekonečno.

Tarotová karta Síla. Zdroj: Wikimedia Commons.

Pozoruhodná je souvislost mezi Lvím portálem a tarotovými kartami. Klasické číslování tarotu přiřazuje osmičku ke kartě Síla. V tradiční sadě Rider-Waite Tarot je na kartě Síla zobrazena žena, jemně krotící lva, se symbolem nekonečna nad hlavou. Karta Síla tak beze slov vystihuje předpokládané naladění, které má Lví portál přinést.

V českém prostředí se tématu Lví brány poměrně hojně věnuje youtubový kanál Příznaky transformace, který sleduje přes 100 tisíc uživatelů a lze ho považovat za jednu z nejvlivnějších platforem současné alternativní spirituality u nás.

Lví brána není ojedinělým jevem. Podobné „brány“ či „portály“ hrají v některých kruzích alternativně laděné spirituality poměrně zásadní roli. Vyskytují se několikrát do roka. Tyto portály většinou souvisejí s astronomickými úkazy (fáze Měsíce, pohyb Slunce po ekliptice, pozice hvězd a planet) a numerologickými interpretacemi kalendářních dat. Kupříkladu na jaře letošního roku byl ohlašován portál na 4. dubna (4:4). Emocionálně nabitý popis portálu přinesla autorka vystupující pod jménem Elaviel na svých webových stránkách Probuď se.

Zdroje:

https://www.mindbodygreen.com/articles/lions-gate-portal

https://www.youtube.com/watch?v=SO0BD4-oBeE&t=3312s&ab_channel=P%C5%99%C3%ADznakytransformace

http://myty.info/view.php?cisloclanku=2009120001

https://en.wikipedia.org/wiki/Sopdet

https://en.wikipedia.org/wiki/Marcel_Griaule

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lev_(znamen%C3%AD)

https://sarahprout.com/lions-gate-portal/

http://www.rezonance.cz/wp/astrologie-moderni-uran/

https://probud.se/energie/1420-momentalni-deni-portal-4-4

Náhledový obrázek: zdroj: Sarah Prout.

Psali jsme v Dingiru:

téma Současná astrologie I, Dingir 15 (4), 2012, celé číslo k dispozici zde.

téma Astrologie II, Dingir 16 (2), 2013, celé číslo k dispozici zde.

Související články:

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments