Protestantská církev svaté Korony očekává brzký pád kolektivního vědomí globálních satanistů, ale musí upravit své výpočty

Na uplynulou neděli 14. května připadl podle liturgického kalendáře katolické církve[1] také svátek sv. Korony, jejíž jméno se objevilo v názvu nedávno vzniklého společenství Protestantské církve svaté Korony. Její žádost o zařazení mezi registrované církve a náboženské společnosti byla ministerstvem kultury odmítnuta před rokem a neuspěla ani s rozkladem rozhodnutí.[2] O vzniku církve a podání žádosti o registraci jsme psali podrobně zde a o důvodech zamítnutí zde. V současnosti se zástupci uskupení v čele s hlavním iniciátorem, advokátem Norbertem Naxerou, snaží napadnout rozhodnutí samostatného oddělení církví a náboženských společností Ministerstva kultury prostřednictvím soudu.

Jedním z argumentů pro zamítnutí registrace, byla i účelovost vzniku církve, kterou Naxera deklaroval na svém blogu takto: „Nejde o to, že bychom se chtěli modlit a chodit na mše, ale jde o to, že se chceme odvolávat na svobodu vyznání, které je zaručena ústavou a říkat, že naše víra nám zakazuje se očkovat a nosit respirátory. Aby se každý při jednání s úřady mohl prohlásit za stoupence této církve a řekl, že odmítá očkování, respirátor, sdělování informací o svém zdravotním stavu atd. z náboženských důvodů.“[3]

V současnosti ale Norbert Naxera připravuje pravidelná kázání, která vysílá prostřednictvím svého kanálu na Youtube. Vychází z biblického materiálu, který volně vykládá, komentuje a aplikuje na současné dění. Výrazná je konspirační a progresivně mileniální linie. Dostává se tak na povrch původně pouze implicitní náboženský rozměr jeho postojů.

V posledním kázání zveřejněném v neděli 14. května, jehož vyústěním bylo přijímání plátku chleba a sklenice vína, Naxera nejprve připomněl svátek svaté Korony a své narozeniny v tomtéž dni. Ze souběhu obou termínů vyvodil své povolání k založení církve. Neochotu ministerstva kultury udělit společenství registraci, stále interpretuje jako důkaz obavy státní moci z jeho politické orientace, která může přinést současné moci „satanských globálních elit“ zánik. Ten měl podle Naxerových výpočtů nastat právě touto dobou, ale nic mu zatím nenasvědčuje, a tak Naxera v nedělním kázání svou předpověď upravil.

Znamení nalézá ve známém proroctví o ženě a drakovi obsaženém ve 12. kapitole biblické knihy Zjevení Janova.[4] Všímá si zde časového údaje 1260 dní, které žena strávila na poušti a během nichž byl svržen ďábel z nebes. Popsané svržení však nechápe jako začátek intenzivního působení ďábla na zemi a příchodu šelmy, které po těchto událostech v biblickém textu nastávají. Biblické čtení ukončuje u 10. verše, a tedy v něm vidí vítězství zástupců „kolektivního vědomí Boha“ (většina lidstva) nad „kolektivním vědomím globálních satanistů“ (Karel III., George Soros, Bill Gates, Rothschildové aj.) a jejich „lokálních poskoků“ (premiér Fiala, ministři Černochová, Rakušan a další).

Kdy přesně ke svržení satana dojde, záleží na tom, zda má být oněch 1260 dní počítáno od začátku koronavirové pandemie (což je nyní již dle jeho slov prakticky vyloučené), lockdownů, povinného očkování či jiné důležité události roku 2020. Naxera připouští, že neví, která z událostí je ta klíčová, ale v každém případě má zlom nastat do konce letošního roku. V závěru promluvy zaznívá ještě apel na kolektivní úsilí „probuzených“. Jejich počet už nyní odhaduje na 20 % populace, nevyhnutelný další nárůst jejich počtu pak povede k předpovězenému vítězství.

Poznámky:

[1] Kromě Korony je v tento den připomínána řada dalších světců, mezi nimiž je patrně nejdůležitější Kristův apoštol Matěj. Podrobně viz liturgický kalendář přístupný online zde.  

[2] Konkrétně 9. května 2022.

[3] Redakčně neupraveno.

[4] Zj 12, 1–18.

Náhledová obrázek: Norbert Naxera, záznam kázání 14. května 2023, Youtube.

Psali jsme v Dingiru:

téma Konec světa a budoucí blaženost, Dingir  9 (4), 2006.

téma Konspirační teorie a náboženstvíDingir 19 (2), 2016.

téma Proměna náboženství v pandemii, Dingir 25 (1), 2022.

téma Konspirace a náboženství, Dingir 26 (1), 2023.

Související příspěvky:

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Dle hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Klinecký
Pavel Klinecký
18. 5. 2023 11:16

Rád sdílím texty z Inforservisu na FB. Tenhle text je velmi zajímavý, nicméně mám obavu, že bych podobným exotům dělal zbyetčnou propagaci. Myslím, že česká společnost na rozumné vstřebání podobných absurdit není zatím připravena.