Hermetismus zahrnuje velmi širokou a pestrou škálu chápání a zacházení s duchovními naukami, které ani dnes nejsou zdaleka ještě v religionistickém bádání odborně popsané a ukotvené. Nový Dingir 4/2019 na téma „Současnost hermetických řádů“ přináší hned sedm příspěvků, které čtenářům pomohou se v komplikovaném terénu českého hermetismu zorientovat. Ačkoli existuje více definic toho, co hermetismus zahrnuje, vyzdvihuje Marek Dluhoš ve svém úvodníku především pojetí Jana Kefera, který chápal hermetismus jako syntézu okultismu a magie. Okultismem nazýval teoretickou nauku o využití jevů, které jsou běžnému člověku obvykle skryty a magií pak jejich užívání v praxi. Hlavní články obsahují jak příspěvky, které reflektují odborné religionistické a historické zkoumání hermetismu, tak i ty, které seznamují čtenáře s působením konkrétních hermetických skupin. Součástí tématu je i rozhovor s mistrem Prvního Česko-Slovenského Chrámu Církve Satanovy Pavlem Brndiarem.
Za pozornost jistě stojí ale i články umístěné mimo hlavní téma. David Václavík se zamýšlí nad fenoménem „nové vědy“ a Barbora Hlaváčová referuje o neméně zajímavé historii hnutí Santo Daime (psali jsme také zde). Rubrika události připomíná, že letos slaví waldorfské školství 100 let své existence (psali jsme také zde). V reflexích se vracíme ještě znovu k tématu Dingiru 2/2019 „Náboženství v krajině“ (psali jsme i zde). Celý Dingir uzavírají recenze nedávno vydaného Malého slovníku nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století a knihy Magia Sexualis: Sex, magie a osvobození v moderním západním esoterismu.
Dingir je možné odebírat papírově i elektronicky, jednotlivě i formou předplatného. K dispozici jsou také starší vydání. Témata připravovaných čísel jsou dostupná na webových stránkách Dingiru, kde jsou k přečtení i vybrané články z aktuálního vydání.