Šamané v pohledu religionistiky i jich samých

V nakladatelství Dingir vyšla kniha: Helena Exnerová: Český šamanismus v rozhovorech, Praha: Dingir. 232 stran formátu A5, 240,- Kč. ISBN 978-80-86779-51-5.

Kniha obsahuje úvodní religionistickou studii a devět rozhovorů s českými šamany a šamankami. Vystupují v nich: Jaroslava Fialová, Michal Haman, Věra Hamtilová, Miroslav Kašpar, Marie Kostihová, Jiří Libánský, Ivo Musil, Zdeněk Ordelt a Jan Šmejkal. Autorka vystudovala religionistiku na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a je doktorandkou v Ústavu filosofie a religionistiky Filozofické fakulty UK.

Anotace: Devět šamanů. Devět rozhovorů. Devět osobitých a jedinečných vhledů do světa současného českého šamanismu. V nich se autorka spolu se šamany pokouší zprostředkovat zkušenost šamanské cesty a témata s touto duchovní praxí spojené jako je šamanské léčení, hledání ztracených částí duše, změněné stavy vědomí, putování do jiných světů, setkání se spojenci, síla příběhu, rituály solárního roku, extatické bubnování či etika šamanské práce. Rozhovorům předchází teoretická studie, která český šamanismus zasazuje do kontextu akademického bádání a západních představ o něm, usouvztažňuje šamanismus s ostatními proudy české duchovní scény a analyzuje tematické průsečníky a rituální praktiky.

Distribuce: Kosmas. Jednotlivé objednávky zde, se slevou 10 % (tedy za 216,- Kč) + poštovné (obyčejně).

Psali jsme v Dingirušamanismus je tématem čísla 4/2008 (11. ročník), plný text je k dispozici zde.

Související článek:

Dědictví Radžníše (Osho) v české společnosti: zde.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments