Duchovní vůdce vizionářů z Medžugorje v čele nové církve

Duchovní vůdce vizionářů z Medžugorje v čele nové církve

Na stránkách Vstříc novému stvoření (česká verze zde) byl před nedávnem publikován dokument, kterým byl podle jeho autorů Tomislava Vlašiče a Stefanie Cateriné veřejně vyhlášen vznik Církve Ježíše Krista celého vesmíru.

Předmětem víry tohoto společenství je podle její prezentace nejen deklarované uctívání Svaté Trojice, ale také existence tří vesmírů, ve kterých žijí lidé stvoření Bohem. V tom nejvyšším se nachází ti, kdo se – podle Vlašiče – nedopustili prvotního hříchu. V nejnižším pak ti, kdo se rozhodli sloužit Luciferovi. Země je „od samého začátku nejnepřátelštější planetou k Bohu“ a právě zde „má Lucifer od začátku největší moc.“ Na Zemi také proběhl Kristův vykupitelský čin, který ale jmenovaná církev vztahuje na celý vesmír a všechny lidi v něm žijící na různých planetách.

Selhání prvotní církve tak spočívá mimo jiné v tom, že omezila své působení na samotnou Zemi. Protože se církve do dnešních dnů nevrátila ke své původní misi – evangelizaci celého vesmíru, spojil v roce 2016 Duch Svatý věrné na zemi a „Ježíš a Panna Maria tento lid na Zemi a ve vesmíru výslovně nazvali: Církev Ježíše Krista celého vesmíru.“

Autoři provolání se prohlašují za členy „centrální buňky“, která je jedním z mimořádných nástrojů ke spáse celého vesmíru. Sami údajně přijímají zjevení, kdy jim je vysvětlována pravda o kosmickém zápase mezi dobrem a zlem.

Tomislav Vlašič je bývalý františkán, který se prezentoval jako duchovní vůdce údajných vizionářů zjevení v Hercegovském Medžugorje. Mariánská zjevení tam mají probíhat od roku 1981 dodnes, a přestože se zde scházejí miliony lidí z celého světa, katolická církev o pravosti zjevení oficiálně zatím nerozhodla. V roce 2009 byl Vlašič laicizován – tedy propuštěn ze stavu duchovenstva – poté, co porušil předepsaný režim pobytu ve františkánském klášteře v Lombardii. Zde měl zůstat do doby vyšetření řady obvinění, které proti němu byla vznesena vatikánskou Kongregací pro nauku víry.

Jeho dřívější vyjádření v podobném duchu, jako je to z letošního května, byla odsouzena různými katolickými teology.

Foto: Stránky Vstříc novému stvoření a Wikimedia Commons.

 

Související příspěvek:

Papež zpochybňuje pravost zjevení v Medžugorje (zde)

 

 

 1
Budeme rádi, když napíšete přínosný komentář

avatar
1800
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Helena Amiconi Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Helena Amiconi
Host
Helena Amiconi

Preco padre vlasic uz nie je duchovnym tcom vizionarov?
Preco bol vlasic scomunicato z katolickej cirkvi?