„Ježíš mi řekl, že potřebuji další letadlo.“

Média tento týden informovala o tom, že americký teleevangelista Jesse Duplantis vyhlásil sbírku na koupi letadla. Ke třem letadlům, které již jeho misijní organizace Jesse Duplantis Ministries (JDM) vlastní, chce přidat ještě model Falcon 7X, třímotorový proudový letoun pro dvanáct až šestnáct pasažérů. Cena za nové letadlo je 54 miliónů dolarů, ale použitý se dá pořídit pouze za 20 miliónů.

Duplantis v nedávném videu řekl, že není pravda, že kazatelé by neměli vlastnit letadla. Mají usilovat o vše, co jim pomůže kázat evangelium. Podle tohoto kazatele by sám „Ježíš, pokud by byl nyní fyzicky přítomen ve světě, nejezdil na oslátku. (…) Byl by v letadle a kázal evangelium po celém světě.“

Teleevangelista údajně obdržel od Boha poselství i v minulosti, ale toto označil za nejvýznamnější zprávu, kterou mu kdy sdělil. Když zapochyboval, jak další letadlo zaplatí, měl mu Pán říci, že po něm nežádá, aby platil, ale aby věřil, že je to možné. Duplantis bývá řazen ke hnutí evangelia prosperity.

„Apoštol radosti,“ jak jej ve druhé polovině sedmdesátých let nazval vůdce křesťanského sionismu John Hagee při uvedení na scénu televizního hlásání evangelia, přitom vyjádřil i své nadšení z nedávného přesunu amerického velvyslanectví do Jeruzaléma, protože je to podle něj znamení brzkého druhého příchodu Krista: „Konec se rychle blíží, dámy a pánové.“

Již dříve svou potřebu létat soukromými letadly prý kazatel vysvětloval tím, že komerční jsou plná démonů a že se v nich nemůže modlit ve stoje.

V nejnovějším videu J. Duplantis zprávy v médiích označil za senzacechtivé a citované výroky za vytržené z kontextu. Prý nevyhlásil sbírku na koupi letadla, jen počítá s tím, že lidé budou dále podporovat jeho misijní aktivity.

Podle USA Today, zde, s přihlédnutím k jiným zdrojům (zdezde). Stránky JDM jsou zde. Foto převzaté z Wikipedie.

Související zprávy:

Modlitba při otevření amerického velvyslanectví v Jeruzalémě (zde)

Guatemalské velvyslanectví v Jeruzalémě a evangélicos (zde)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments