Vyšla kniha Ondřeje Havelky „Africká náboženství“

Do časopisu Dingir i do Náboženského infosevisu často přispívá ThLic. Mgr. Ondřej Havelka, Ph.D., MBA, a to především články o náboženství v Africe. Jeho monografii na stejné téma nyní vydalo nakladatelství Dingir. Na zadní straně obálky nové knihy se píše:

Nemálo látky v této monografii je v českém prostředí zpracováno prvně. Jedná se zejména o málo známá původní náboženství, která jsou i v zahraniční literatuře zkoumána jen velmi málo: konkrétně je to mursijské náboženství, abwoisererbori, akanbushongoNkisi Nkondi a některé linie afrického čarodějnictví jako je azande nebo kindoki. Další témata, jako je teologicko-etické posouzení synkretismu katolického křesťanství a vodunu, teologická sonda do synkretismu katolického křesťanství a bwiti, představení synkretismu jorubského náboženství a chrislamu nebo vliv náboženství odinala na osobní identitu a světonázor igbského křesťana, jsou zpracována prvně i na poli mezinárodního bádání. Monografie je určena religionistům, teologům, afrikanistům a zároveň všem, kdo chtějí hlouběji vhlédnout do africké reality, neboť rovina náboženství je v africké společnosti strukturotvorná.

Než se v nejbližších kniha dostane ke knihkupcům, je možné si prohlédnout její obsah. Již nyní je možné ji koupit v e-shopu nakladatelství Dingir. Stojí 349,- Kč, v e-shopu je se slevou 10 %. 

Související články:

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments